Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član sretan_trenutak

Upisao:

sretan_trenutak

OBJAVLJENO:

PROČITANO

1439

PUTA

OD 14.01.2018.

Svijest, samosvijest, ljubav, život...

Svijest, samosvijest, ljubav, život...
crna i bijela kraljica samospoznaje...moj doživljaj sjena svijesti opisanih u knjizi "Shadow of the mind", Roger Penrose...:-))

 

Pišem na računalu i pri svakom novom slovu čujem okidanje njegovih ćelija. U nano sekundama se na zaslonu, slažu u rečenice pretvorene misli, odjednom vidim napisane osjećaje. Jesu li okidanja neurona u mojoj glavi ono još ne dokazano “sitno zrno” svijesti, nula u Fibonaccijevim brojevima, božje oči u zadnjoj točki zlatne spirale moje misli?

Ulazim u isprepleteni svijet svijesti. Taj labirint od kristala je skelet naših neurona, bezbroj mikrocjevćica se djelotvorno organizira i ja, kao Alica, ulazim u čudesan svijet iza ogledala svijesti. Misao se širi i prolazi kroz te male tunele.

Pokušavam brojati nanosekunde u kojima se samoorganizira samosvijest i spoznajem njihovu neizračunljivost.  Svaki puta kada mi  se pričini da sam stigla do pravoga mjesta i pokušam spoznati izvor svijesti, on se izgubi i postane samo ona vidljiva sjenka stvarnog oblika o kojem sam razmišljala i koji sam nesvijesno u sebi osjećala. Nalazim li se ja doista u Platonovoj špilji i zbog toga spoznajemo samo sjene istinskog života?

Možda sam ipak ušla u Alicin djetinji svijet, možda sam dotakla i osjećajem razumjela ono što sam kao malena djevojčica čitala i tada ništa nisam razumjela?

Pokušavajući pronaći odgovor na ta pitanja uđoh još dublje u svijet iza ogledala svijesti, iza stvarnosti, u prostor crno bijele boje. Jedan do drugog crno bijela ogledala, pod, zidovi i nebo. Vidjeh cijeli svoj život u crno bijelim tonovima partije šaha u kojoj nema igrača, nema smišljenih poteza, izračunatog vremena niti prostora u kojem partija traje. Figurice oživjele ritmom mojih misli šeću crno bijelim kraljevstvom mojih prošlih vremena.

 

 

Sunčana i sjenovita strana sjećanja skupljena u dvorac koji nazirem u velikom kristalnom ogledalu. Crna kraljica, okrutna u svojoj želji za pobjedom, stoji između mene i sunca koje se rađa na drugoj obali rijeke života. Elektronska muzika mi odzvanja u ušima, Pink Floid i tamna strana mjeseca, crna kraljica mi zatvara put ka suncu.

 "Ja sam onaj dio tvoje sudbine koji sama moraš pobijediti. Na drugoj strani mene je svjetlo kojem hrliš"

 "Zar si ti ona ista koja me je u djetinjstvu vodila parkom i pokazivala život u letu pčela i leptira." upitah je sa strahom.

 "Ja sam tvoj um i tvoja sudbina, ja sam ti u tebi i o tebi samoj ovisi koji dio mene ćete voditi među ogledalima u labirintu svjetla i tmine." odgovori mi crna kraljica, skrivajući jedan dio svoga lica.

Iz jednog tamnog ogledalca izađe Bijeli kralj i stade iza nje. Njena haljina potamni još jače. S nje nestane i zadnji zvjezdani prah.

Molećivo pogledah u zvjezdano nebo. Ispred mene se prosu svjetleći trag i postade most prema sunčanoj strani obale. Crna kraljica stoji još uvijek na početku mosta. S druge strane mosta nazirem sav u bijelom blješteći lik žene sa suncem u kosi.

 "Tamo na tebe čeka boginja svjetla." reče mi smijući se okrutno sudbina ovog trenutka.

Srce zatreperi strahom, ali želja je bila jača.

"Što moram učiniti" upitah tiho

"Moraš obraniti bijeloga kralja, zaštiti ga svojim mislima, istinom i srećom tvog probuđenog srca."

"Gdje je bijeli kralj?"

 "Svugdje gdje si ti, on je tvoje djetinjtvo, tvoja mladost i tvoj život." reče mi žena u crnom. "Kako ga mogu obraniti?" upitah je znatiželjno.

"Tvoje misli i tvoji osjećaji će te uvesti u svijet gdje osjećaji vole život"

"Tko sam ja u ovoj igri?" upitah nesigurno.

"Ti si moja želja da postanem bijela kraljica" odgovori mi tamna strana moje svijesti.

 zagrljaj

 

Misao poleti k izlazećem suncu i odjednom u vrtlogu vatre i dima osjetih dodir koji zaustavi vrijeme. Bijeli kralj i kraljica u zenitu stajahu u jednom drugom vremenu pred hramom ljubavi.

 Ta misterija me cijeli moj život slijedila u stopu i ja sam pokušavala još od djetinjstva otkriti izvor onog još uvijek nedovoljno shvaćenog i neizgovorenog.

Noćas sam putujući citoskeletom dospjela u kristalni labirint zrcalnih neurona. Tu među kristalnim rešetkama susretoh svoj već proživljeni život, svoja sjećanja i svoje znanje i naslutih budućnost.

Prisustvovala sam plesu svjesnosti i spoznaje osjećanja osjećaja. Iz tog zagrljaja je izronila  LJUBAV i vratila me u stvarnost. Zatvaram knjigu Rogera Penrosea, "Shadow of the mind". Doživjela sam u njoj opisane sjenke svjesti, tu kontroverznu i od strane mnogih znanstvenika napadanu tvrdnju. Sviće, na horizonu se rađa novi dan i ja spoznajem da je upravo, ta još neriješena i za sada nemoguća izračunljivost u kvantnom svijetu ključ, ona tanka nit, kojom će se možda ipak rasplesti misterija nastajanja svijesti i odkriti tko prede niti iz koje proizlazi mreža našeg vremena i LJUBAV. Ovo jutro mi potvrđuje i davno pročitanu izjavu:

“Uopće nije istina da znanstvenik slijedi istinu, ona slijedi njega.”

Sören Kiekegaard

http://umijece-vremena.blogspot.com

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U STUDENOM...

STUDENI...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Dragi naši čitatelji u ovom trenutku broj posjet od dana osnutka portala je 75.007.378 dakle preko sedamdesetpet milijuna posjeta. Ova brojka nešto govori?.

    28.11.2025. 16:53h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Pozivam predstavnike Plitvičkih Jezera na razgovor. Ako žele lokaciju i slike Crne Kraljice - možemo se dogovoriti. L.P.

    16.11.2025. 13:08h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, želim vam sretnu i blagoslovljenu nedjelju. Lp

    16.11.2025. 08:28h
  • Član bglavacbglavac

    Sretan imendan svim Martinama i Martinama želi od srca redakcija magicusa. Lpm

    11.11.2025. 08:03h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Hvala na dobrim željama. Na dobre želje uzvraćam i želim Vam puno sreće i uspjeha.

    03.11.2025. 15:45h
  • Član iridairida

    Ostavljam ovdje dobre želje u studenom za sve naše aktivne autore i sve one koji svrate u svijet magicusa...

    01.11.2025. 09:57h
  • Član iridairida

    Ostavljam ovdje dobre želje u studenom za sve naše aktivne autore i sve one koji svrate u svijet magicusa...

    01.11.2025. 09:57h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info

Ignoramus et ignorabimus... Fontana svjesnosti...