Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član magicus

Upisao:

magicus

OBJAVLJENO:

PROČITANO

704

PUTA

TEMA ZA MJESEC SIJEČANJ 2026.g. - čuvajmo se stresa u 2026.G.

TEMA ZA MJESEC SIJEČANJ 2026.g. - čuvajmo se stresa u 2026.G.
Cijelu prošlu godinu bili smo bombardirani negativnim vijestima koje su se uglavnom odnosile na ratove, prijetnje novim ratovima, raznim katastrofama, epidemijama kao što je svinjska kuga i slično. Isto tako na neprimjeren način bili su popraćeni negativni događaji kao što su saobraćajne nesreće , tučnjave i neredi na ulicama, školama i u obiteljima.

TEMA ZA MJESEC SIJEČANJ 2026.g. – čuvajmo se stresa u 2026.g.

 

Cijelu prošlu godinu bili smo bombardirani negativnim vijestima koje su se uglavnom odnosile na ratove, prijetnje novim ratovima, raznim katastrofama, epidemijama kao što je svinjska kuga i slično. Isto tako na neprimjeren način bili su popraćeni negativni događaji kao što su saobraćajne nesreće , tučnjave i neredi na ulicama, školama i u obiteljima. Ponekad je prikaz tih negativnih događaj prevršio svaku mjeru samo da bi imao što veću gledanost ili čitanost.  

Stalno izvještavanje o poskupljenjima i budućim poskupljenjima te nestašicama izaziva anksioznost, strah od budućnosti.

Svrha medija i njihov cilj je da nas informiraju o najnovijim događajima u svijetu i kod kuće ali to mora biti odgovorno izvještavanje. Neodgovorno izvještavanje i senzacionalizam izazivaju bespomoćnost i strah. Kod nas je vidljivo da fokusiranje na negativne vijesti kao što su kriminal, katastrofe i sukobi privlače više pažnje, a to dovodi do iskrivljene percepcije svijeta kao mjesta koje nije pogodno za život.

Pozitivne vijesti su rijetke kao na primjer ona koja govori o tome da je povučena studija o klimatskim promjenama zbog kojih su se potrošili milijuni i milijarde dolara i eura, a nas su zastrašivali kojekakvim glupostima i slično.

Stalno praćenje vijesti i objava stvara strah da ćemo nešto propustiti što je nepotrebno i trebalo bi svesti na minimum pogotovo nije dobro što prije spavanja se trujemo takvim informacijama. Populističko izvještavanje dovodi kod ljudi koji to prate do razvoja depresije, suicidnih misli odnosno do pogoršanja mentalnog zdravlja.

Događaji koji se namjerno ponavljaju i prikazuju mogu kod gledatelja ponovno probuditi traumu koju su već proživjeli.

Sada se postavlja pitanje kako ostati miran uz tolike negativne vijesti. Prije svega treba izbjegavati negativne vijesti i više se posvetiti pozitivnim događanjima. Veliki dio pogotovo starije populacije je zarobljen u svojim domovima svojom voljom i prepušten televizijskom programu. Umjesto toga bilo bi bolje da se uključite u neku od udruga koje se bave životom, druženjem putovanjem, plesom, prikladnim sportskim aktivnostima.

Ako to ne možete onda promijenite nešto u svom životu i uvedite neke aktivnosti koje do sada ste zapustili kao što je svakodnevna šetnja, vožnja biciklom, odlazak u kino, na izložbe , ples, pjevanje i slično. Bilo bi jako dobro čitati knjige lijepog sadržaja, družiti se s prijateljima, otići koji puta na misu te se posvetiti molitvi i meditaciji. Takve aktivnosti će vas ne samo ozdraviti već i pomladiti.

Dragi čitatelji što vi mislite o tome i kako vi provodite slobodno vrijeme dali pred televizorom ili nekom od nabrojenih zanimacija. Pišite nam o tome, a mi ćemo vas kao i uvijek lijepo nagraditi.

Želimo vam sretnu i blagoslovljenu 2026.g.

Redakcija magicusa

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U OŽUJKU...

OŽUJAK...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Sretan rođendan , blagoslovjen svatko tko u ovaj plavi dvorac danas uđe. LP

    28.02.2026. 09:08h
  • Član iridairida

    Sretan nam rođendan, a ti nas usrećiš kadgod svratiš...♥♥♥

    28.02.2026. 08:32h
  • Član aliusalius

    ♥♥♥

    28.02.2026. 06:29h
  • Član aliusalius

    Sretan 18. rođendan, dragi Magicus i Magicusi, ...sretno punoletstvo!

    28.02.2026. 06:04h
  • Član bglavacbglavac

    Korizma je počela, donesite prave odluke. Lp

    19.02.2026. 08:02h
  • Član iridairida

    Sretno Valentinovo svima koji danas surfaju po Magicusu...❣

    14.02.2026. 13:49h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi želim sretnu i blagoslovljenu nedjelju. Danas se samo odmarajte. Lp

    08.02.2026. 08:19h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info

TEMA ZA MJESEC VELJAČU 2026.g -Veljača mjesec ljubavi, maškara, krafni, fašnika i karnevala