Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član iris

Upisao:

iris

OBJAVLJENO:

PROČITANO

957

PUTA

OD 14.01.2018.

Nonina štruca je najbolja

Nonina štruca je najbolja
PRAZNIK KRUHA U UMAGU

PRAZNIK KRUHA U UMAGU

Nonina štruca je najbolja

Teško je bilo odoljeti slatkim pincama

Velik broj Umažana okupio se u subotu predvečer u Zajednici Talijana "Fulvio Tomizza" na 9. izdanju praznika kruha "La strusa de nona/Nonina štruca". Želeli su provjeriti što se to dobrog i ukusnog ispeklo u pećnicama domaćica iz Umaga i okolice, te nekoliko pekara, slastičarnica i restorana.

Brojne vrste kruha bile su podijeljene u tri kategorije. U prvoj, "Pan sceto", a radi se o običnom kruhu, prvo mjesto osvojila je Nerina Crnić, drugo Lidia Kocijančić, a treće Anita Lakošeljac.

"Pan consa'" zvala se druga skupina, a to su bili pekarski proizvodi s nečim unutra, poput maslina, ružmarina i kadulje, u čemu je najbolji, prema mišljenju žirija, bio Alessandro Bose. Njegov kruh s olivama imao je poseban rustični okus. Fiorela Benolić plasirala se na drugo, a Dorina Bradamante na treće mjesto.

Premda je u trećoj kategoriji, "Pan dolce", a radilo se o slasticama, bilo svega - cukerančića, bucolaja i mnogih drugih, sva tri prva mjesta pripala su pincama. Najbolju je ispekla Bruna Delben, a za njom su bile one Leonilde Zubin i Katice Prodan.

Kvaliteta prijavljenih štruca, panina, kolača i drugih pekarskih proizvoda bila je vrlo visoka, a uloženi trud i maštovitost nemjerljivi, pa se ocjenjivačka komisija u kojoj su bili gradonačelnik Vili Bassanese, predsjednik Gradskog vijeća Goran Slavujević, predstavnica ugostitelja Alice Maurel i Roberta Lakošeljac u ime Zajednice Talijana dosta namučila.

Mašta može svašta
slasni kruščići s kaduljom



Baš zbog toga, ali i zato što je bilo deset vrsta kruha u svakoj kategoriji, donošenje odluke potrajalo je nešto duže od očekivanog. U dvorani ZT-a mnogobrojna publika s nestrpljenjem je čekala proglašenje pobjednika, nakon čega je priređen najslađi dio večeri - degustacija svih izloženih slasnih primjeraka uz vino, tartar, bakalar, kolače...

Dok je žiri marljivo radio, o kruhu, njegovoj tradiciji, važnosti za zdravu mediteransku prehranu te povezanosti s vjerom govorio je, kao i svake godine, prof. Marino Vocci iz Trsta.

Izložene primjerke blagoslovio je umaški župnik Rudolf Koraca. Doprinos prazniku kruha dali su i mališani iz vrtića i škole koji su izložili svoje radove na tu temu. (T. K.)

www.glasistre.hr

 

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U LIPNJU...

LIPANJ...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, želim vam sretan i glagoslovljen današnji blagdan Tijelovo. Budite u miru i ljubavi. Lp

    04.06.2026. 07:39h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, dobrodošli u mjesec lipanj. Neka vam je svaki korak blagoslovljen. Lp

    01.06.2026. 08:19h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi želim vam lijepu, sretnu i blagoslovljenu nedjelju. Lp

    17.05.2026. 07:46h
  • Član bglavacbglavac

    Koji divan dan. Broj posjeta portalu s današnjim danom je 80.014.553 . Želim vam lijepu i blagoslovljenu nedjelju. Lp

    19.04.2026. 08:01h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi svi sretan vam i blagoslovljen ovaj dan!!

    29.03.2026. 06:22h
  • Član vanessavanessa

    vanessa ✿ *L.p Hvala svima , hvala Irida

    15.03.2026. 16:04h
  • Član bglavacbglavac

    Sretna vam nedjelja dragi naši magicusi. Lp

    15.03.2026. 08:04h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info