Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član Runoval

Upisao:

Runoval

OBJAVLJENO:

PROČITANO

614

PUTA

OD 14.01.2018.

SLOBODNE VEZE: MEET THE ARTIST Ciklus razgovora sa suvremenim umjetnicima i umjetnicama: (I) Renata Poljak

SLOBODNE VEZE: MEET THE ARTIST Ciklus razgovora sa suvremenim umjetnicima i umjetnicama: (I) Renata Poljak
Nastojeći intenzivirati dijalog na relaciji umjetnik - kustos - publika, Slobodne veze započinju novi ciklus razgovora i predstavljanja umjetnika i umjetnica, u suradnji s galerijom Karas. SVI ZAINTERESIRANI ZA DISKUSIJU O UMJETNOSTI; UMJETNICIMA I UMJETNINAMA, ILI UMJETNIČKIM ZANATIMA (vještinama)! Galerija Karas, Praška 4 Četvrtak, 03.03.u 19:00

SLOBODNE VEZE: MEET THE ARTIST
Ciklus razgovora sa suvremenim umjetnicima i umjetnicama:
(I) Renata Poljak

Galerija Karas, Praška 4
Četvrtak, 03.03.u 19:00
————————————

Nastojeći intenzivirati dijalog na relaciji umjetnik - kustos - publika, Slobodne veze započinju novi ciklus razgovora i predstavljanja umjetnika i umjetnica, u suradnji s galerijom Karas. Ideja za program javila se iz potrebe bližeg i cjelovitijeg uvida u recentnu umjetničku produkciju i rad umjetnika čija dinamika stvaranja često ne korespondira dinamici izlaganja (barem ne u domaćim okvirima), ali i kritičkog iščitavanja umjetničkih radova. Otvarajući umjetnicima prostor i verbalnog izražavanja, podržavamo ih u razvijanju kritičkih i teorijskih pozicija koje idu i izvan granica njihova rada. S druge strane, želja nam je potaknuti i nova iščitavanja, nove perspektive u pristupu (analizi) tih radova. Želja nam je intenzivno pratiti umjetnost koja upravo nastaje i otvoriti prostor za pluralističke umjetničke, ali i kritičke pozicije.
Ciklus je zamišljen kao niz susreta, projekcija, prezentacija i diskusija, a prvi počinje u četvrtak 03.03. 2011.u 19 00 sati u galeriji Karas, kada će Renata Poljak govoriti o svom radu.
Pozivamo sve zainteresirane, profesionalnu i širu publiku da ravnopravno sudjeluju u diskusiji o umjetnosti koja se upravo stvara.

Renata Poljak (bio):

Vizualna umjetnica rođena 1974. u Splitu. Njen rad uključuje različite medije: fotografiju, neonske instalacije, video i film. Diplomirala u Splitu 1997. kao profesorica likovne kulture, postdiplomski studij završava na Likovnoj akademiji École Régionale des Beaux-Arts u Nantesu, Francuska. Sudjelovala je u ‘artist-in-residence’ programima u New Yorku, San Franciscu, Beču i Parizu. Njeni su radovi izlagani u sklopu međunarodnih izložbi i programa, i dobitnica je brojnih nagrada, uključujući nagradu za kratki film Golden Black Box Short Award na berlinskom festivalu Balkan Black Box Festival, i godišnju nagradu Ženskog umjetničkog centraElektra u Zagrebu. U proljeće 2010.godine izbor njenih filmskih i video radova prikazan je u Centru Georges Pompidou u Parizu, a selekcija autoričinih fotografija bila je izložena u okviru manifestacije Paris Photo u Carrouselu muzeja Louvre u studenom 2010.

O radu:

U svojim video radovima, Renata Poljak miješa autobiografske sekvence, dokumentarnu i fiktivnu formu da bi istražila socijalne posljedice jednog društva. Radovi obradjuju različite teme, od socijalne amnezije, položaja žene u suvremenom društvu, tranziciju iz socijalizma u liberalni kapitalizam i njegove popratne pojave, poput divlje urbanističke gradnje, uništavanje obale i sl., a svi su ti društveni problemi filtrirani kroz vrlo osobnu optiku senzibilne umjetnice čiji je intimni svijet u podlozi svih događanja. Artikulirajući svoje osobno iskustvo neodvojivo od socijalno-političkog konteksta, Renata Poljak govori o neriješenim sukobima, nedostatku komunikacije i podsjeća na važnost i odgovornost prema prošlosti, a gubitak vrijednosti, spol, useljavanje, tranzicija teške su teme sa kojima se autorica nosi s humorom i suptilnosti.(iz teksta Lejle Topic)




HRVATSKO DRUŠTVO LIKOVNIH UMJETNIKA
CROATIAN ASSOCIATION OF ARTISTS
Trg žrtava fašizma bb
10 000 Zagreb
Hrvatska / Croatia

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U PEOSINCU...

PROSINAC...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    76.023.753 posjeta do danas na ovoj našoj stranici.. Lp

    18.12.2025. 07:59h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Ko se nije pripremio za zimu, preostaje mu samo da prosi.

    03.12.2025. 13:13h
  • Član iridairida

    prosinac znači prositi, ima i drugih značenja, ali ovo baš odgovara našem vremenu

    01.12.2025. 12:43h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, dobrodošli u mjesec prosinac. Želim vam svako dobro. Lp

    01.12.2025. 07:54h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi naši čitatelji u ovom trenutku broj posjet od dana osnutka portala je 75.007.378 dakle preko sedamdesetpet milijuna posjeta. Ova brojka nešto govori?.

    28.11.2025. 16:53h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Pozivam predstavnike Plitvičkih Jezera na razgovor. Ako žele lokaciju i slike Crne Kraljice - možemo se dogovoriti. L.P.

    16.11.2025. 13:08h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, želim vam sretnu i blagoslovljenu nedjelju. Lp

    16.11.2025. 08:28h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info

čast nam je pozvati Vas na SINE LINEA večeri u Galeriji Karas