Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član JosipJankovic

Upisao:

JosipJankovic

OBJAVLJENO:

PROČITANO

2516

PUTA

OD 14.01.2018.

Mudra priča o tome kako reagovati na zavist, zlobu i uvrede

Mudra priča o tome kako reagovati    na zavist, zlobu i uvrede
Kada vam neko donose poklon, i vi ga ne prihvatite, gde li će poklon završiti? – Kod svog vlasnika – odgovorili su učenici. – Isto važi i za zavist, mržnju, uvrede i zlobu. Sve dok ih ne prihvatite, oni pripadaju osobi koja ih je donela.

Mudra priča o tome kako reagovati    na zavist, zlobu i uvrede

 

Živeo je jednom stari mudri samuraj. Imao je grupu učenika, i obučavao  ih mudrosti i ratnim veštinama. Jednog dana, za vreme obuke, došao mu je mladi ratnik, poznati po svojoj grubosti i okrutnosti.

Njegova omiljena taktika je bila provokacija: vređao je suparnika i tako je gubio strpljenje, prihvatao je izazov, ali u besu je pravio grešku za greškom i, naravno, gubio je borbu.

Tako se dogodilo i ovog puta: ratnik je uzviknuo nekoliko uvreda i počeo posmatrati reakciju samuraja. Samuraj je mirno nastavljao sa predavanjem.

Ovo se ponovilo nekoliko puta. Kada  samuraj nikako nije odreagovao i treći put, ratnik je ljut, otišao sa predavanja.

Ostali učenici su pažljivo, i sa interesovanjem posmatrali ovu situaciju. Nakon odlaska ratnika, jedan nije izdržao:

– Učitelju, zašto ste tolerisali njegove napade i vređanja? Trebali ste ga izazvati na borbu!

Mudri samuraj je odgovorio:

– Kada vam neko donose poklon, i vi ga ne prihvatite, gde li će poklon završiti?

– Kod svog  vlasnika – odgovorili su učenici.

– Isto važi i za zavist, mržnju, uvrede i zlobu. Sve dok ih ne prihvatite, oni pripadaju osobi koja ih je donela.

 

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U TRAVNJU...

TRAVANJ...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Lijep pozdrav Edin. Drago nam je kad navratiš , ali nešto te nema u zadnje vrijeme.?

    23.04.2025. 05:56h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Dobro veče dragi Magicusi.

    22.04.2025. 21:27h
  • Član bglavacbglavac

    Dragi magicusi, želim vam sretan i blagoslovljen Uskrs!

    20.04.2025. 07:10h
  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav dragi magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    23.03.2025. 07:35h
  • Član iridairida

    I tebi sretaaaan...-:)))

    08.03.2025. 13:17h
  • Član bglavacbglavac

    Drage žene, sretan vam vaš dan: obavezno ga proslavite i posvetite sebi. Lp

    08.03.2025. 07:45h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    02.03.2025. 08:01h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info